ÜrünlerimizÜrünlerimiz

 

MASTY DOĞAL PEYNİR

Masty Doğal Peynir; içerdiği zengin mineral, vitamin ve protein nedeni ile beslenmede önemli katkısı olan bir gıda maddesidir. Kalsiyum, kemik ve diş gelişimi için önemli bir mineraldir.
Çocuklar, hamile ya da emziren kadınlar kalsiyuma daha fazla ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle diğer süt ürünleriyle birlikte özellikle peynir tüketmeleri gerekmektedir. Çünkü peynirdeki kalsiyum, biyolojik değeri yüksek olan, yani insan vücudu tarafından kolayca kullanılabilen formdadır. Fosfor ise kas kasılması, böbrek fonksiyonu ile sinir ve kas aktivitesi için vücuda alınması gereken bir mineraldir. Fosfor süt ve süt ürünlerinde kalsiyumun ayrılmaz bir parçasıdır. Birlikte doğal olarak bulunurlar. Ayrıca peynir, bileşiminde doğal olarak bulunan A,B ve E vitaminleri içinde kaynak niteliğinde bit süt ürünüdür.

Peynirde laktoz yoktur ya da düşük oranda bulunur. Bu nedenle peynir sütü sindirmekte zorlanan kişiler için alternatif bir gıdadır.Katkı maddesi içermemektedir.

İnek sütünden üretilmiştir. 100g'ı günlük kalsiyum ihtiyacının %76'sını, günlük fosfor ihtiyacının %62'sini karşılar.

+2°C ile +4°C arasında muhafaza edilmelidir.MASTY DOĞAL TEREYAĞI

Anadolunun en verimli meralarında otlayan ineklerin beslendiği, yeşilin içerisinde yer alan ve süte sarı rengini veren beta karoten maddesinden dolayı Masty Doğal tereyağı kışın beyaz, yazın doğal sarı rengindedir.

Pastörize inek sütünden imal edilen Masty Doğal tereyağı renk, aroma ve katkı maddesi içermez.

+4°C ve altında muhafaza edilmelidir.MASTY DOĞAL AYRAN

Masty Doğal Ayran özenle üretilmiştir. Müthiş serinlik hissi vererek içinizi serinletir. Masty Süt Ürünleri Tesislerinde üretilen özel bir ayrandır. Afiyetle, sağlıkla tüketiniz..MASTY DOĞAL YOĞURT

Masty Doğal Yoğurt içerdiği besin değeri yüksek proteinler, yağlar, vitamin ve mineraller ile sağlıklı beslenmede önemli katkısı olan bir gıda maddesidir. En son teknoloji kullanılarak tamamen hijyenik koşullarda üretilmektedir. 100g’ı günlük kalsiyum ihtiyacının % 25’ini karşılamaktadır.

Yoğurt her gün düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilen bir fermente süt ürünüdür. Yoğurt öğünlerde, diğer yemeklerin yanında ya da öğün aralarında tüketilebilir.

Her Hakkı Saklıdır © 2014 - Masty; Amida Süt Mamüllleri Gıda İnş. Nak. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.'nin tescilli markasıdır.